Čočkovník.cz

Čočkovník.cz je specializovaný internetový obchod na barevné kontaktní čočky. Hlavní přidanou hodnotou webu jsou fotky očí, které zasílají sami nositelé barevných čoček. Fotky lze vyhledávat podle požadované a současné barvy oka.

Čočkovník.cz byl spuštěn v polovině srpna 2009. V ItPlace jsme se na jeho implementaci hodně těšili. Provozovatelem je firma Maternia. Cílem projektu bylo vytvořit specializovaný eshop na prodej barevných kontaktních čoček a příslušenství. Tomuto sortimentu byla podřízena kompletní struktura katalogu produktů.

U každého odstínu jsou zobrazeny fotky od jejich nositelek. Fotky nahrávají registrovaní uživatelé a před zobrazením na webu jsou schvalovány. Za schválení fotky dostavá nositelka odměnu pro příští nákup.

Schválené fotky jsou automaticky zveřejněny zároveň na stránce Čočkovníku na Facebooku a na stránce Čočkovníku na Flickru. Komentáře k fotkám a produktům jsou vyřešeny pomocí gadgetu od Facebooku.

Čočkovník.cz používá naše řešení ItPlace Eshop. Modul objednávání komunikuje pomocí RESTového rozhraní se serverem VašeČočky.cz, takže veškerá skladová evidence je soustředěna na jednom místě.

V současnosti ItPlace zajišťuje online marketing, údržbu a rozvoj systému.