Moderace obsahu

Uhlídat diskusi nebo texty blogu a ochránit tak web před nežádoucím obsahem bývá někdy nad rámec sil jednoho člověka. Můžete zaplatit pomocníka, nebo spíše tým pomocníků, který bude uživatelský obsah hlídat, pročítat, mazat, schvalovat. Nebo můžete vyzkoušet ItPlace Moderaci, produkt, který jsme vytvořili na míru všem provozovatelům internetových portálů a komunitních webů, aby se o tuto část již nemuseli starat.

Co je to moderace?

„Moderovat uživatelský obsah“ znamená kontrolovat vše, co uživatelé přidávají (články, obrázky, videa atd.), a na základě určitých pravidel tento obsah příjmout nebo odmítnout.

Jak mít obsah webu pod kontrolou, ale bez práce?

Starosti za odbavení všech příspěvků nechejte na někom jiném

Aby moderátoři obsahu Vašeho webu byli opravdu efektivní, musíte najít spolehlivé lidi, kteří mají již nějaké zkušenosti s daným prostředím. Pak je musíte zaškolit. Dále je musíte neustále hlídat a motivovat. Pokud někdo z týmu vypadne (třeba pro nemoc), musíte najít náhradu. Musíte poslouchat jejich stížnosti, řešit jejich problémy. A v neposlední řadě je musíte zaplatit.

ItPlace Moderace Vás všech těchto starostí zbavuje.

Neplaťte pomocným silám více, než je nezbytně nutné

Plaťte pouze za odmoderovaný obsah – nezaměstnávejte pracovníky, kteří jsou v případě nedostatku práce proděleční. Nespoléhejte ani na automatizované produkty, které nejsou vyzkoušené. A hlavně neplaťte paušály, které stejně plně nevyužijete.

Neshánějte lidi, kteří budou 24 hodin ve střehu

Nemusíte platit týmu moderátorů, aby zůstával přesčas, pokud je příspěvků moc. Zvládáme to totiž 24 hodin denně.

Jednoduše – nechte moderaci na zkušených moderátorech externího dodavatele služby. Nemusíte nikoho školit, přesto budete mít odborníky, nemusíte nikoho zaměstnávat, přesto bude práce hotová, nemusíte na moderování obsahu ani pomyslet, přesto bude Váš web bez vady.

Jak bude vypadat spolupráce s ItPlace?

Analýza
Prozkoumáme aplikaci, ve které chcete zavést ItPlace Moderaci.
Volba typů obsahu
Společně vybereme typy obsahu, který bude na Vašem webu třeba moderovat. Pro každý typ Vám doporučíme možné způsoby, jak lze obsah moderovat. Konečné volba bude na Vás.
Volba typu komunikace
Náš konzultant Vám pomůže rozhodnout se pro nejvhodnější typ komunikace Vaší aplikace s ItPlace Moderation Serverem. Protože velmi záleží na technických parametrech Vaší aplikace, konzultant Vám rád poradí a pomůže s výběrem.
Vytvoříme testovací prostředí
Pro bezproblémovou integraci ItPlace Moderace do Vaší aplikace Vám nabídneme jednoduchý způsob testování. Díky této možnosti budete mít jistotu, že Vaše aplikace bude v produkci fungovat správně.
Integrace vaší aplikace s ItPlace Moderací
Pokud máte k dispozici vlastní vývojáře, poskytneme Vám našeho specialistu, který zajistí hladký průběh integrace. Celý proces integrace ale samozřejmě rádi provedeme sami, budete-li si to přát.
Moderace
Vše je připraveno a uživatelé Vaší aplikace vytvářejí obsah. My podle zvolených pravidel tento obsah moderujeme a referujeme o své práci v pravidelných statistikách.

Hlavní části systému

Veřejné rozhraní pro klientské aplikace

Pomocí tohoto rozhraní může klientská aplikace komunikovat se serverem ItPlace Moderation Server a naopak. ItPlace Moderace podporuje několik typů komunikace, aby klient měl co nejméně práce s integrací. Samozřejmostí jsou různé druhy zabezpečení komunikace.

ItPlace Moderation Server

Obsahuje nastavení pro jednotlivé klienty a jejich aplikace, databázi moderátorů a jejich přidělení k aplikacím klientů. Stará se o fronty obsahů k moderaci a mechanismus distribuce obsahů jednotlivým moderátorům. Loguje události potřebné k vytváření statistických reportů.

Moderační konzole

Moderační konzole je nástroj, který používá moderátor. Konzole zobrazuje obsahy, které je třeba posoudit, a moderátor pomocí ní provádí svá rozhodnutí.

Administrační konzole

Zde lze měnit chování moderace pro každou klientskou aplikaci zvlášť. Je možné nastavit například přidělení moderátorů určitým typům obsahu nebo pro dané typy obsahu zvolit automatickou moderaci. Také jsou zde klientům přístupné statistiky.

Proč tedy použít ItPlace Moderaci?

  • Integrace s klientskými aplikacemi je velmi snadná.
  • Máte na výběr z několika typů komunikačních protokolů.
  • Lze jednoduše vytvořit klientům testovací prostředí.
  • Díky modulární architektuře je rozšiřitelnost jednoduchá.
  • Testování ad hoc dává jistotu bezproblémového provozu.
  • Neustálý vývoj přináší vylepšení a nové vlastnosti.

Kolik bude ItPlace Moderace stát?

Konečná cena je vždy závislá na konkrétním řešení. Cenu Vám vždy stanovíme předem v kalkulaci.

Naše služby